Новини музею

Тимчасові виставки:
Тимчасова виставка ПРОСТІ РЕЧІ

Михайло Павловський. До 80-річчя

Михайло Антонович Павловський – завідувач кафедри теоретичної механіки в КПІ, один із ініціаторів створення і перший декан факультету авіаційних і космічних систем, заслужений діяч науки і техніки України. Творець власної наукової школи з гіроскопів, навігаційних приладів і комплексів. Перший доктором наук в Україні у галузі гіроскопів і навігаційних комплексів. Його підручник з теорії гіроскопів був першим галузевим підручником у світі. Під керівництвом Павловського розроблено унікальне обладнання для наземних випробувань ракетно-космічного комплексу «Енергія-Буран», після Чорнобильської аварії – дистанційно керовані роботизовані комплекси для проведення робіт з радіоактивними матеріалами. Автор понад 450 друкованих праць. Підготував 12 докторів наук і 50 кандидатів наук. Автор 80 винаходів.

9 червня 2022 року в Музеї пройшли наукові читання присвячені річниці з дня народження вченого.

Виступали та доповідали:

• Згуровський Михайло Захарович, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського, академік НАНУ. Вступне слово.
  • Ільченко Михайло Юхимович, голова Вченої Ради, академік НАНУ. Вступне слово.
  • Збруцький Олександр Васильович,  д.т.н., проф., НН ІАТ. Заслуги та досягнення М. А. Павловського у сфері науки і техніки.
  • Зварич Юрій Миколайович, завідувач музею, викладач спецшколи №19 імені М. А. Павловського, м. Хмельницький. «Чумацький шлях Михайла Павловського» – маловідомі сторінки життя видатного вченого та політика.
  • Владислав Валентинович Мелешко, к.т.н., колега. М. А. Павловський – провідний учений, викладач, організатор навчального процесу та засновник наукової школи «Гіроскопи та навігаційні системи»
  • Володимир Георгійович Сліпченко, д.т.н., проф. ТЕФ. Співпраця з М. А. Павловським у проекті ракетно-космічного комплексу «Енергія-Буран».
  • Михайло Кузьмич Родіонов, к.ф-м.н, проф. ФЕЛ, нар. депутат Укр. 2002-2006 р. Політична і громадська діяльність М. А. Павловського.
  • Михайло Загретдинович Абдулін, д.т.н., проф. ТЕФ. Традиційний волейбольний турнір пам’яті видатного вченого і педагога М. А. Павловського.
  • Павловський Андрій Михайлович, син, експерт з питань соц. політики, нар. депутат України VI-VII скликань. Продовження батькового шляху.