Новини музею
DPM at Facebook
на нашому фейсбуці


Проекти музею:
Машина часу і простору

Тимчасові виставки:
Тимчасова виставка ПРОСТІ РЕЧІ

Науково-дослідний відділ історії авіації та космонавтики

Експозиція відділу розміщена в одній із будівель колишніх авіаційно-автомобільних майстерень КПІ, споруджених у 1915-1916 рр.

Тут, під час Першої світової війни, був організований ремонт аеропланів та виготовлення їх окремих частин.

Планувалося на цій базі створити авіазавод, здатний випускати до 20 літаків на місяць, але таке виробництво виявилося збитковим та було припинене.

У 1918-1919 рр. в майстернях проводились практичні заняття курсу «Техніка авіації».

У 1923-1925 рр. активно працював планерний гурток КПІ.

У подальшому приміщення використовувалися як підсобні.

З 1998 р. у приміщеннях колишніх механічних майстерень КПІ відкрився для відвідувачів Державний політехнічний музей, до складу якого увійшла експозиція історії авіації та космонавтики.

У 2007 р. було прийняте рішення про збереження допоміжної будівлі колишніх авіаційних майстерень, її реконструкції та використання у складі музею.

14.05. 2008 р. в оновленому історичному приміщенні відбулося відкриття окремої експозиції відділу історії авіації та космонавтики Державного політехнічного музею при Національному технічному університеті України «КПІ».

Його експозиція поповнилась експонатами музею історії космонавтики, створеного ветеранами космодрому Байконур у 1991 р. при Федерації космонавтики України.

Експозиція розділу авіації представлена інформацією на стендах та експонатами, що висвітлюють процес освоєння повітряного простору людиною, починаючи від повітряних куль до сучасних авіалайнерів. Особливу увагу приділено ролі КПІ в історії авіації та його співпраці з провідними авіаційними підприємствами України та світу.

В розділі космонавтики виставлені унікальні експонати, багато з яких побували у космосі: обгорілий корпус спускного апарата космічного корабля, елементи ракетних двигунів, розроблених в ДКБ «Південне» та виготовлених на заводі «Південмаш» (Україна). Прилади систем телеметрії та керування польотом ракет, космічних апаратів та ін.

Фахівцями музею організуються наукові читання та Круглі столи, присвячені видатним подіям та особистостям в історії авіації та космонавтики.

Детальніше тут