Державний політехнічний музей
10 грудня 2013
Наукові читання присвячені Олександру Iвченку
(1903–1969)
Івченко Олександр Георгійович – конструктор авіаційних двигунів, засновник, Генеральний конструктор КБ "Прогрес". Народився у Великому Токмаку, закінчив ХПІ. Академік АН УРСР. Лауреат Сталінської та Ленінської премій, Герой Соціалістичної праці. Під його керівництвом в ОКБ спроектовано та освоєно у виробництві: поршневі двигуни АІ-26, АІ-10, АІ-12, АІ-14Р; поршневі газотурбінні двигуни для вертольотів: АІ-4Г, АИ-26ГР, АИ-26В, АИ-14В, АИ-7, АИ-24В, ТВ-2ВК; пускові авіаційні двигуни: ТС-12Ф АІ-2МК, АІ-8, АІ-9; турбогвинтові авіаційні двигуни: АІ-20К, АІ-20М, АІ-24; перший двоконтурний турбореактивний двигун АІ-25; сімейство двигунів сухопутного призначення для, бурових установок, пересувних електростанцій, аеросаней, суден на повітряній подушці, суден на підводних крилах.
11 листопада 2013
(до 10 грудня)
У 2013 році важливу подію в своїй історії відзначає компанія Siemens – рівно 160 років з початку успішної роботи в Україні. 160 років успішних проектів, інновацій, досягнень, вдосконалення та розвитку, спрямованих на вирішення глобальних проблем, з якими стикається сучасне людство. Діяльність компанії спрямована на побудову стійкого суспільства, пошук нових рішень і технологій, які дозволять зробити наші міста більш чистими і дружніми до навколишнього середовища.
31 жовтня 2013
Наукові читання присвячені Жозефу Котіну
(1908–1979)
Котін Жозеф Якович – конструктор танків і тракторів. Народився в Павлограді, закінчив Харківський політехнічний інститут. Генерал-полковник інженерно технічної служби, д.т.н. Кавалер 3-х орденів Леніна. Лауреат читирьох Сталінських премій. Герой Соціалістичної праці. Під його керівництвом створені важкі танки: КВ-1, КВ-2, ІС-1, ІС-2, ІС-3, ІС-4, Т-10; самохідні артилерійські установки: СУ-152, ІСУ-152, ІСУ-122; плаваючий танк ПТ-76, плаваючий бронетранспортер БТР-50, трелювальний трактор КТ-12, трактор К-700 "Кіровець".
30-31 травня 2013
Конференція "Український технічний музей: історія, досвід, перспективи"
9 Всеукраїнська науково-практична конференція „Український технічний музей: історія, досвід, перспективи” присвячена десятиріччю Військово-морського музейного комплексу «Балаклава» відбудеться в Севастополі (Національний військово-історичний музей України)
18 травня 2013
Конференція «Космологія і космос»
Київ, НТУУ „КПІ” корпус 6, Зала Адмінради
16 травня 2013
Наукові читання присвячені Григорію Кісуньку
(1918–1998)
Кісунько Григорій Васильович – радіофізик, дослідник в галузі електродинаміки, генеральний конструктор систем ППО, ПРО. Генерал лейтенант, д.т.н. Член-кор. РАН . Кавалер двох орденів Леніна. Лауреат Ленінської премії. Герой Соціалістичної праці. Має звання „Головного конструктора 1-ступеня”. Випускник Луганського педагогічного інституту (1938). Учасник розробки ЗРК С-25, С-75. З 1952 заступник технічного керівництва станції Б-200. Начальник НДО №31 КБ-1. Розпочав розробку експериментальної протиракетної системи „А”. Генеральний конструктор ПРО А-35 (1958). Начальник ОКБ-30, директор і науковий керівник ОКБ „Вымпел” (1966). Генеральний конструктор територіальної системи ПРО (1968). Перехоплення балістичної ракети протиракетою (система А-35) здійснено в 1961 р., на 23 роки раніше ніж США). Система введена в експлуатацію 1972 р. Ініціатор та керівник створення перших в СРСР лазерних локаторів та систем із застосуванням ЕОМ реального часу. Голова групи з досліджень гравітаційних хвиль.
2 квітня 2013
Наукові читання присвячені Анатолію Александрову
(1903–1988)
Александров Анатолій Петрович – фізик-ядерщик, один з засновників радянської атомної енергетики. Народився в с. Тараща Київск. губ. Випускник Київського університету. Президент АН СРСР. Кавалер 9-ти орденів Леніна. Лауреат 4-х Сталінських та Ленінської премій. Тричі Герой Соціалістичної праці. Сконструював пристрої розмагнічування кораблів, пристосування знищення загороджень для підводних човнів. Ініціатор створення та розробник судових енергетичних установок для атомних криголамів „Ленин” „Арктика”, „Сибирь”. Ініціатор створення найбільшої в СРСР установки по зрідженню гелію. Керував розробкою проекту атомного реактора РБМК. Розробник атомних реакторів військового та цивільного призначення.
21 березня 2013
Січень 2013
Вийшов 16-й випуск журналу "Дослідження з історії техніки"
Polytechnic Museum