Державний політехнічний музей
Листопад 2012
Наукові читання з циклу "Видатні конструктори України"
Дронг Іван Йосипович (1907–1993)
Конструктор тракторної техніки, Лауреат двох Державних премій. Випускник КПІ 1931 року. Учасник розробки першого дизельного трактора СРСР – КД-35 (Державна премія) та ДТ-54. З 1949 року – головний конструктор МТЗ (Мінський тракторний завод), де створив конструкторську школу. Під його керівництвом створено сімейство тракторів "Білорусь"
Жовтень 2012
Наукові читання з циклу "Видатні конструктори України"
Лоренцо Дмитро Миколайович (1892–1968)
Інженер-конструктор, головний конструктор з вагонобудування Урал-вогонзаводу. Засновник школи вантажного вагоно-будування на Середньому Уралі. Протягом 1913–1921 років навчався на механічному факультеті КПІ і працював над створенням сільсько-господарських машин
6-30 вересня 2012
У рамках комплексної Інноваційної програми розвитку для дітей та молоді Мистецький Арсенал презентує унікальний освітній проект – мистецько-наукову лабораторію для справжніх винахідників! Вона носить назву SPARK!LAB, що складається із двох англійських слів - SPARK (іскра, спалах) і LAB (лабораторія). У вересні 2012 року українські діти та тінейджери отримають у своє розпорядження спеціально обладнаний майданчик для втілення у життя своїх найбільш несподіваних ідей.
Вересень 2012
Наукові читання з циклу "Видатні конструктори України"
Нудельман Олександр Емануілович (1912–1996)
Конструктор, вчений і організатор в галузі озброєння і військової техніки. Доктор технічних наук, професор, академік РАН і Академії космонавтики імені К.Е. Ціолковського. Двічі герой Соціалістичної праці, лауреат п’яти Державних премій СРСР, лауреат Ленінскої премії. Під його керівництвом створені: авіаційні гармати НС-37, НС-23, Н-37, НС-45, НР-23, НР-30; НУР С-5, С-8, С-25; ПТРК «Фаланга» та її модифікації; ККО «Кобра» и «Зеніт»; ЗРК 9К31 «Стріла-1», 9К35 «Стріла-10» - сьогодні стоїть на озброєнні військ України
24-26 травня 2012
III міжнародна конференція «Технічний музей: історія, досвід, перспективи»
18-20 квітня 2012
Дні науки
Виставка "Технічний вернісаж" (Науково-дослідницькі роботи учнів – членів Київської МАН) Екскурсія "Цікава механіка" для учнів київських шкіл (18-20 квітня, Кафедра прикладної механіки ММІ)
Лекція "А.К.Нартов – видатний російський механік і винахідник ХVIII століття" (19 квітня, Кафедра прикладної механіки ММІ)
Лекція "І.І.Артоболевський – видатний механік ХХ століття" (20 квітня, Кафедра прикладної механіки ММІ)
18 квітня 2012
Наукові читання з циклу "Видатні конструктори України"
Шкуд Моісей Абрамович (1907–1988)
Інженер, архітектор, організатор будівництва, спеціаліст в галузі радіозв’язку і телебачення Лауреат Державної премії СРСР і Ленінської премії. Випускник КПІ 1931 року. Під його керівництвом була розроблена перша в країні сухопутна система рухомого (сотового) зв’язку "Алтай". Керував будівництвом Останкінської телевізійної башти.
Читання відбудуться в залі засідань Вченої ради НТУУ “КПI”
27 березня – 31 травня 2012
Виставка до 80-річчя заснування „Укркінохроніки”
Організатори виставки - Державний політехнічний музей при НТУУ „КПІ” та Українська студія хронікально-документальних фільмів.
11 лютого – 3 березня 2012
Виставка стендових моделей присвячена "Дню воїна-iнтернаціоналіста" та "Дню захисника Батьківщини"
Місце проведення – Державний політехнічний музей. Виставка відкрита з понеділка по суботу з 10:00 до 17:00, неділя - вихідний. Організатори виставки - НТУУ "КПI", ДПМ та Клуб стендового молювання імені I.I.Сікорського. Iнфоспроснсори - Літнік та MAXI Моделізм
20 січня 2012