Державний політехнічний музей

Перший Міжнародний науково-практичний семінар

ОЦИФРОВАНЕ НАДБАННЯ: ЗБЕРЕЖЕННЯ, ДОСТУП, РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ


Тема заходу
Створення і використання цифрових колекцій фотодокументів

25-26 листопада 2013 року

На базі Державного політехнічного музею при НТТУ «КПІ» буде проведено перший науково-практичний семінар з серії інформаційно-навчальних заходів з питань оцифровки історичного, культурного та наукового надбання, що зберігається в архівах, музеях, бібліотеках і приватних колекціях.

Мета – ознайомлення фахівців з передовими світовими практиками, навчання технологіям оцифровки, формування та інтеграції цифрових колекцій, методам їх розповсюдження та використання.

Формат проведення: лекції, презентації, майстер-класи, тренінги, антиконференції: професійні діалоги і консультації, робочі групи для пошуку спільних технологічних рішень.

Заходи проводитимуть досвідчені вітчизняні та зарубіжні фахівці з оцифровки та суміжних напрямків інформаційно-комунікаційних технологій.

До участі запрошуються фахівці та керівники архівів, музеїв, бібліотек, видавництв, власники приватних колекцій, науковці, усі бажаючі набути знання та навички з технологій оцифровки.

Перший захід присвячений питанням цифрової репрезентації та інтеграції у европейський каталог оцифрованого надбання EUROPEANA колекцій та архівів фотографій і негативів, які зберігаються практично в усіх установах культури, наукових і навчальних закладах, засобах мас-медіа, виробничих організаціях, у приватних колекціях і сімейних архівах та є національним ресурсом фотодокументів, що відображує історію нашої країни.


Семінар проводять:

Наталія Писаревська, директор Державного політехнічного музею КПІ, фахівець з музеєзнавства (Київ, Україна)

Andrea de Polo, менеджер проектів Фотоархіву Фрателлі Алінарі, консультант з оцифровки культурного надбання, фахівець у галузі технологій оцифровки фотодокументів, е-комерції (Флоренція, Італія)

Hilary Roberts, головний куратор фотоархіву Імперського військового музею, архівіст, професійний фотограф, фахівець з історії воєнної фотографії, оцифровки та видання фотоконтенту (Лондон, Великобританія)

Ольга Баркова, к.т.н., заступник директора з розвитку ІКТ Спеціалізованого Центру БАЛІ (ТОВ), заступник голови технічного комітету стандартизації України "Інформація і документація", фахівець у галузі електронних бібліотек, цифрових колекцій, технологій оцифровки (Київ, Україна)


У програмі семінару:

Презентації:

Державний політехнічний музей при НТУУ «КПІ»: колекції фотодокументів (Писаревська Н.В.)

Архів фотодокументів і музей Фрателлі Алінарі (Fratelli Alinari): історія, фонди, діяльність (Андреа Де Поло)

Фотоархів Імперського військового музею Великобританії: збереження, оцифровка, використання кіно та фотодокументів; цифрові проекти до ювілеїв відомих подій (Хіларі Робертс)

Україніка в Европеані: ініціатива і досвід підключення оцифрованого документного надбання Укріїни до інтегрованого европейського каталогу EUROPEANA (Баркова О.В.)

Лекції

Оцифровка фотодокументів: передові практики збереження і доступу (Андреа Де Поло)

Програмно-технологічні рішення інтеграції оцифрованого фотоконтенту в розподілені цифрові колекції та електронні енциклопедичні ресурси (Баркова О.В.)

Майстер-класи

Оцифровка фотодокументів: організація технологічного процесу, ліцензування та захист оцифрованого контенту (Андреа Де Поло)

Підготовка контенту для Европеани: вимоги до цифрових копій фотодокументів, метадані у форматі LIDO (Баркова О.В., Андреа Де Поло)

Професійний діалог

Співробітництво з EUROPEANA PHOTOGRAPHY

Перспективи участі українських організацій у програмах ЕС

Шляхи комерційного використання фотодокументів: досвід та пропозиції Societа Fratelli Alinari IDEA S.p.A.

Під час професійного діалогу буде обговорена можливість співробітництва з європейськими проектами і партнерами різних форм поширення публічного, ліцензованого і приватного оцифрованого фотоконтенту.

Робочі мови семінару: українська, російська, англійська.


По закінченню заходу учасники отримують ІМЕННИЙ СЕРТИФІКАТ


Умови участі

Участь у семінарі безкоштовна. Транспортні витрати, проживання та харчування – за рахунок учасників. Довідкова інформація про готелі надаватиметься за вимогою учасника.

18.11.20013 — РЕЄСТРАЦIЮ ЗАКРИТО

Пропозиції спонсорам

Пропонуємо Вашій компанії стати спонсором наших заходів. У ході заходів спонсорам надається можливість ознайомити аудиторію з діяльністю і пропозиціями компанії у формі повідомлень, презентацій, рекламних інформаційних матеріалів, розміщення логотипу та інформації у матеріалах семінару.


Місце проведення

Київ, проспект Перемоги, 37, корпус 6

Державний політехнічний музей при НТУУ «КПІ»

Зал адміністративної ради (1 поверх)

Карта розміщення та інформація щодо проїзду


ПРОГРАМА СЕМIНАРУ

Телефони оргкомітету: +380 44 406-8640, +380 44 410-5445

Контактні особи: Іл’ясова Лариса Степанівна, тел. +380 95 423-4914;
Баркова Ольга Валентинівна, тел. +380 50 643-5421


Версія для друку