Державний політехнічний музей

110 років тому майже одночасно з будівництвом навчальних корпусів та житлових будинків, які зводились за участю студентів і викладачів, на території університету були створені дендропарк і парк площею близько 15 гектарів.

Більшість рослин садили за типом лісових культур, сіянцями, які були завезені з Фастівського лісництва: акація біла, клен сріблястий, берест, дуб звичайний, ясень, липа серцелиста, клен гостролистий, сосна, береза, ялина. Найбільш декоративними і рідкісними деревами і чагарниками поділився з "КПІ" Ботанічний сад Київського університету Святого Володимира.

Парк пережив і добрі і погані для нього часи. Частина дерев загинула, але багато дерев дожило до нашого часу від початку існування парку. Зараз у парку КПІ налічується близько 90 видів і форм дерев та чагарників, за що його можна віднести до розряду дендропарків.

З тильного фасаду корпусу №1 зростає гінгко білоба – реліктове дерево, що має ряд ознак давніх рослин. Це єдиний вид класу гінкгових, який зберігся до наших часів. Такі дерева були розповсюджені на земній кулі в мезозойську еру. Довгий час вони вважалися видом, що вимер. Але, після того як таке дерево знайшли в одній із провінцій Китаю, вони широко розповсюдились. Гінкго – не тільки окраса парків. Його деревина – цінний матеріал для виготовлення меблів, насіння вживається в їжу в Японії. Це дерево також використовується в медицині як лікарська рослина.